Jak połączyć kasę fiskalną online z internetem?

 

Kasy fiskalne online muszą być połączone z siecią internetową, aby przekazywać dane do z Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

Jak połączyć kasę fiskalną online z internetem?
Istnieją trzy sposoby:
- połączenie przewodowe przez kabel RJ-45,
- połączenie bezprzewodowe przez Wi-Fi lub
- połączenie bezprzewodowe poprzez modem GSM z kartą SIM.

Ile danych potrzebuje kasa fiskalna online?
Zwykle podstawowy plan transmisji danych wielkości kilku GB jest wystarczający. Przy większej liczbie transakcji zaleca się zwiększenie pakietu danych.

Czy mogę sprzedawać bez internetu, gdy korzystam z kasy fiskalnej online?
Chwilowy brak dostępu do sieci internetowej jest traktowany jako awaria transmisji danych do CRK, więc można prowadzić sprzedaż. Innymi słowy nadal można wystawiać paragony i generować raporty fiskalne np. raport fiskalny dobowy. Komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) odbywa się zwykle co 2 godziny. W przypadku przywrócenia połączenia internetowego zaległe dane prześlą się automatycznie do CRK.

Jak wybrać internet dla kasy fiskalnej ONLINE?
Dla placówek stacjonarnych zwykle wystarczy podłączenie urządzenia do routera lub switcha kablem RJ-45 lub poprzez sieć Wi-Fi. Kasy fiskalne online z modemem GSM lub kartą Wi-Fi są dobrym rozwiązaniem dla mobilnych punktów sprzedaży. W przypadku korzystania z kasy fiskalnej online z modemem GSM należy również zwrócić uwagę na zasięg sieci komórkowej, szczególnie w przypadku prowadzenia sprzedaży w różnych lokalizacjach.

W przypadku chęci uzyskania dodatkowych wyjaśnień prosimy o kontakt.

tel. 22 741-23-85
email: prokas@prokas.com.pl