Kasa fiskalna na myjni samochodowej

Od 1 lipca 2022 r. obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych online zostaną objęci właściciele myjni samochodowych oferujący usługi mycia i czyszczenia samochodów oraz usługi podobne (PKWiU 45.20.20.0), w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta, które w systemie bezobsługowym przyjmują należność w bilonie lub banknotach, lub innej formie (bezgotówkowej).
Powyższe wynika z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 grudnia 2021 r. (Dz.U. poz.2442) w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Dodatkowo Rozporządzenie Ministra rozwoju, pracy i technologii z dnia 12 września 2021 r. w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących określiło, że możliwe jest używanie do powyższych czynności kas fiskalnych
w formie oprogramowania, które w systemie bezobsługowym przyjmują należność w bilonie lub banknotach, lub innej formie (bezgotówkowej).

Tak więc z powyższych zapisów wynika, iż kasa fiskalna online jest obowiązkowa zarówno dla myjni tradycyjnej jak i dla myjni bezobsługowej.

Jaka kasa fiskalna online w myjni tradycyjnej?
Tutaj sprzedaż usług mycia i czyszczenia jest realizowana przez obsługę myjni.
Proponujemy kasy fiskalne online dopasowane do wielkości i obłożenia placówki. Warto rozważyć zakup drukarki fiskalnej online wraz z oprogramowaniem w przypadku prowadzenia sprzedaży np. dodatkowych akcesoriów.

Ile kas fiskalnych dla myjni tradycyjnej?
W przypadku jednego stanowiska sprzedaży (miejsce wystawiania paragonów i faktur) wystarczy jedna kasa lub drukarka fiskalna online.

Jaka kasa fiskalna online w myjni samoobsługowej?
Najogólniej to taka kasa fiskalna online, która będzie drukowała paragony dla klientów po uiszczeniu przez nich stosownej opłaty.
Drugą o wiele bardziej funkcjonalną opcją są kasy fiskalne w formie oprogramowania bez możliwości wydruku, ale z dodatkowym wyświetlaczem dla klienta wskazującym pozycje sprzedaży po zakończeniu mycia.
Urządzenia te muszą być odporne na ciężkie warunki, które panują na myjni samoobsługowej - duża wilgoć oraz znaczne różnice temperatur.

Ile kas fiskalnych dla myjni samoobsługowej?
Każde stanowisko mycia musi posiadać osobne urządzenie fiskalne online. Konieczne jest wydanie paragonu (dla tradycyjnych kas online) lub wyświetlenie go po zakończeniu mycia przez 30 sekund ( dla kas onlinew formie oprogramowania).

Zobacz naszą ofertę kas i drukarek fiskalnych online.W przypadku chęci uzyskania dodatkowych wyjaśnień prosimy o kontakt.

tel. 22 741-23-85 
email: prokas@prokas.com.pl